Tematyka konferencji


Złożona rzeczywistość pomocy i wsparcia dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności stawia wysokie wymagania tak przed badaczami, jak i praktykami rehabilitacji. Rozpoczynając cykl konferencji pt. Konteksty Psychologii Rehabilitacji próbujemy stworzyć kolejną płaszczyznę do interdyscyplinarnej dyskusji nad wieloma zagadnieniami związanymi z badaniami procesów wsparcia osób niepełnosprawnych.
Rozumiejąc wyzwania jakie stają przed wieloma badaczami i osobami zaangażowanymi w praktykę rehabilitacyjną w konferencji inaugurującej cykl chcielibyśmy szczególnie zastanowić się nad tym co, nie tylko psychologom, stawia największe wymagania i jednocześnie warunkuje poprawność wnioskowań czy działań praktycznych - metodologia badań i metodyka pracy rehabilitacyjnej. Proponujemy aby temat naszego I spotkania brzmiał: Metodologie oraz metody w badaniach i transdyscyplinarnej praktyce rehabilitacyjnej. Mamy nadzieję, że zapoczątkuje ono szeroką dyskusję na procesem rehabilitacji widzianym w aspekcie wielu dziedzin nauki i praktyki.
Zapraszamy do udziału w konferencji: psychologów, nie tylko rehabilitacji ale też innych specjalności, a także pedagogów, lekarzy, fizjoterapeutów, doradców zawodowych, socjologów i pracowników socjalnych biorących udział w trans dyscyplinarnych działaniach rehabilitacyjnych oraz wszystkich innych, którzy są zainteresowani i zaangażowani w badania związane z szeroko rozumianą rehabilitacją osób z niepełnosprawnością.
Wszystkie wygłoszone prace mogą być opublikowane w recenzowanej monografii naukowej po otrzymaniu pozytywnej recenzji.

Język konferencji: polski.
Język publikacji: polski.

W ramach konferencji planowane są sesje referatowe oraz internetowa sesja plakatowa. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmiany rodzaju zgłoszonego wystąpienia.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz